Resultater fra Bykonkurransen 2015

Tuesday, 28 April 2015 20:48 Ole Gabrielsen
Print

Det krydde av speidere på Mosvangen under Bykonkurransen som ble avholdt 23. april.

Patruljen Hare-Ulv fra Bekkefaretspeiderne vant konkurranse C og Megalodon fikk en fin andreplass i konkurranse A. Gratulerer!

Trykk på "Les mer" for å se resultatene.

Dette året var det fem ulike konkurranser: 

Konkurranse A – K/M oppdagerspeidere opp til 3.klasse
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)

Konkurranse B – NSF-speidere opp til 4.klasse
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)

Konkurranse C – K/M speidere (stifinnere) opp til 5.klasse 10 poster
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)
 
Konkurranse D – felles opp til og med 7.klasse
4 oppgaver (orientering/lokalkunnskap, tauverk, livline, natur/friluftsliv)
 
Konkurranse E – felles opp til og med 10.klasse
4 oppgaver (orientering/lokalkunnskap, tauverk, livline, natur/friluftsliv)
 
 
Her er bilde av vinnerpatruljen vår i stifinnerkonkurransen:
20150423_201001_500px.jpg
 
Resultater fra konkurransene A, B og C:
nr
Lag
Gruppe
Forbund
Eldste klasse
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sum
Plassering
101
Bever
Stavanger MSK
NSF
4
12
26
9
7
20
25
2
30
30
29
190
1
118
Uglene
Hinna
NSF
4
14
18
17
7
16
24
0
24
26
29
175
2
102
Rødt kull
2. Stavanger
NSF
4
0
20
14.5
7
23
30
0
21
30
27
172.5
3
106
Bjørn
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
15
20
21.5
9
12
24
2
12
24
29
168.5
4
105
Gaupe
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
8
20
23.5
7
13
28
0
20
21
27
167.5
5
119
Rev
Hunvåg 1
NSF
4
16
19
18
8
21
16
0
17
21
26
162
6
117
Ildtopp
Madla
NSF
4
14
24
8.5
8
16
14
2
25
24
25
160.5
7
109
Kvikk Lunch
Kim Tillefsen
NSF
4
0
29
22
8
8
20
0
12
30
29
158
8
104
Jerv
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
13
20
23
0
0
20
0
25
30
25
156
9
121
Superspeiderene
Hinna
NSF
4
14
24
16
9
17
17
0
22
0
30
149
10
107
Ulvene
Madla flokk Torsdag 2
NSF
4
8
0
22
4.5
12
23
0
20
27
26
142.5
11
123
Chillpaddene
Hinna
NSF
4
10
20
14.5
7
8
15
0
15
27
26
142.5
12
110
Bringebærene
Tasta
NSF
4
12
20
0
0
16
14
0
10
27
26
125
13
103
Ulv
Godeset
NSF
4
6
21
12.5
4.5
5
12
0
15
14
29
119
14
108
Madla Reveflokk
Madla flokk Torsdag 2
NSF
4
4
17
19
6
6
16
0
0
15
25
108
15
122
Gaupe
Hunvåg 1
NSF
4
3
17
14
3
6
0
0
0
0
24
67
16
114
Hare-Ulv
Bekkefaret
KFUK/M 5kl.
5
12
22
29
9
24
30
0
22
24
27
199
1
111
Jerv
23. Stavanger
KFUK/M 5kl.
5
12
27
24.5
6
20
24
2
15
27
30
187.5
2
115
Ulv
Hundvåg
KFUK/M 5kl.
5
9
27
15
8.5
16
24
0
25
27
29
180.5
3
126
Rev
Hinna
KFUK/M 5kl.
5
6
21
13.5
6
20
25
4
18
30
29
172.5
4
112
Kvikk Lunch
Kampen K-M
KFUK/M 5kl.
3
9
25
24
10
13
30
2
0
30
29
172
5
113
Bjørn
Bekkefaret
KFUK/M 5kl.
5
11
0
0
6.5
20
27
2
21
27
26
140.5
6
116
Rev
Hundvåg
KFUK/M 5kl.
5
9
0
17
7.5
13
19
0
22
24
28
139.5
7
124
Hoggorm
Varden
KFUK/M 5kl.
5
12
25
23
8
0
0
2
16
24
29
139
8
127
Fjellrev
Hunvåg
KFUK/M 3kl.
3
13
19
8
7
0
18
0
25
26
28
144
1
129
Megalodon
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
0
18
18.5
7
8
18
0
20
27
25
141.5
2
125
Bjørn
Hinna
KFUK/M 3kl.
3
6
25
13.5
7.5
0
0
7
18
30
28
135
3
130
Hestejentene
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
7
17
17
7
9.5
9
2
13
24
29
134.5
4
120
25. Stavanger Oppdagere
25. Stavanger
KFUK/M 3kl.
3
0
25
15
6
7
11
0
8
30
28
130
5
128
Bever
Hunvåg
KFUK/M 3kl.
3
10
24
12.5
0
3
17
0
12
18
29
125.5
6
131
Ulv
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
0
17
11.5
0
12
19
0
15
24
24
122.5
7
 
Resultater fra konkurransene D og E:
Nr.
Gruppe
Patrulje
Stifinner
Forbund
Klasse
Kart og kompass
Tauverk
Natur/friluftsliv
Livline
Totalsum
 
 
 
 
 
 
Max 50 poeng
Max 50 poeng
Max 50 poeng
Max 50 poeng
 
13
25. Stavanger
Gaupe
 
KM
10
47.0
48.0
32.0
36.0
163.0
27
Hinna
Blålyn
 
NSF
8
35.0
42.0
36.0
32.0
145.0
18
Hinna
Smelta Smør
 
NSF
8
30.0
39.0
40.0
35.0
144.0
5
Madla
Bjørn
 
NSF
10
41.0
39.0
35.0
28.5
143.5
9
Tasta
Gaffafisk
 
KM
8
30.0
50.0
35.0
28.5
143.5
19
Hundvåg KM
Flying  Spaghetti Masters
 
KM
10
29.0
50.0
34.0
29.0
142.0
33
Kampen
Sopihop
 
KM
9
28.0
46.0
38.0
29.5
141.5
23
2. Stavanger
Fjellrev
 
NSF
8
34.0
42.0
34.0
31.0
141.0
4
Madla
Ekorn
 
NSF
10
32.0
46.0
35.0
26.5
139.5
12
Bekkefaret
Gaupe
 
KM
8
35.0
30.0
34.0
35.5
134.5
3
Stavanger MSK
Vipa
x
NSF
7
31.0
38.0
32.0
27.5
128.5
24
Hundvåg 1.
Falk
 
NSF
8
24.0
48.0
21.0
35.5
128.5
31
Madla
Gaupørne
x
NSF
7
24.0
49.0
29.0
26.0
128.0
25
Hinna
Ingen
x
NSF
7
30.0
32.0
34.0
28.5
124.5
30
Varden
Ekornene
x
KM
6
32.0
35.0
32.0
23.5
122.5
14
Hundvåg KM
PUYS
x
KM
7
23.0
44.0
29.0
26.0
122.0
17
Madla
Malle Power
 
NSF
8
24.0
48.0
33.0
17.0
122.0
1
Bekkefaret
Jerv
 
KM
10
23.0
30.0
38.0
26.0
117.0
8
Hinna NSF
Mest is
x
NSF
7
25.0
40.0
27.0
24.0
116.0
10
Bekkefaret
Pingvinene
 
KM
8
26.0
33.0
29.0
26.0
114.0
11
Sunde
Lemurene
 
KM
8
31.0
20.0
37.0
24.0
112.0
2
Godeset
Hauk
x
NSF
7
21.0
44.0
20.0
25.0
110.0
16
Varden
Ulvene
 
KM
8
23.0
18.0
36.0
32.0
109.0
21
Tasta
Elg
x
NSF
7
32.0
20.0
28.0
27.5
107.5
15
Madla
Ulv
x
KM
7
28.0
34.0
14.0
25.0
101.0
20
25. Stavanger
Ekorn
x
KM
6
24.0
21.0
29.0
22.0
96.0
34
Hinna
Champions
x
NSF
7
27.0
20.0
29.0
20.0
96.0
32
Madlamark
Esel
 
 
 
19.0
16.0
22.0
34.0
91.0
29
Bekkefaret
Knøttene
 
KM
8
14.0
8.0
34.0
34.0
90.0
7
Bekkefaret
Isbjørn
 
KM
10
14.0
15.0
31.0
29.0
89.0
28
Madla
Pizza
x
NSF
7
19.0
8.0
26.0
33.0
86.0
6
Bekkefaret
Gullfiskene
 
KM
10
19.0
4.0
16.0
27.0
66.0
 
 
Last Updated on Tuesday, 28 April 2015 21:13