Bekkefaretspeiderne

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Resultater fra Bykonkurransen 2015

E-mail Print PDF

Det krydde av speidere på Mosvangen under Bykonkurransen som ble avholdt 23. april.

Patruljen Hare-Ulv fra Bekkefaretspeiderne vant konkurranse C og Megalodon fikk en fin andreplass i konkurranse A. Gratulerer!

Trykk på "Les mer" for å se resultatene.

Dette året var det fem ulike konkurranser: 

Konkurranse A – K/M oppdagerspeidere opp til 3.klasse
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)

Konkurranse B – NSF-speidere opp til 4.klasse
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)

Konkurranse C – K/M speidere (stifinnere) opp til 5.klasse 10 poster
10  poster  (livline,  tauverk,  Kims  lek,  førstehjelp,  flagg/stjerner,  natur,  ballkast, speiderkunnskap, dyr/fugler og balanse)
 
Konkurranse D – felles opp til og med 7.klasse
4 oppgaver (orientering/lokalkunnskap, tauverk, livline, natur/friluftsliv)
 
Konkurranse E – felles opp til og med 10.klasse
4 oppgaver (orientering/lokalkunnskap, tauverk, livline, natur/friluftsliv)
 
 
Her er bilde av vinnerpatruljen vår i stifinnerkonkurransen:
20150423_201001_500px.jpg
 
Resultater fra konkurransene A, B og C:
nr
Lag
Gruppe
Forbund
Eldste klasse
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Sum
Plassering
101
Bever
Stavanger MSK
NSF
4
12
26
9
7
20
25
2
30
30
29
190
1
118
Uglene
Hinna
NSF
4
14
18
17
7
16
24
0
24
26
29
175
2
102
Rødt kull
2. Stavanger
NSF
4
0
20
14.5
7
23
30
0
21
30
27
172.5
3
106
Bjørn
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
15
20
21.5
9
12
24
2
12
24
29
168.5
4
105
Gaupe
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
8
20
23.5
7
13
28
0
20
21
27
167.5
5
119
Rev
Hunvåg 1
NSF
4
16
19
18
8
21
16
0
17
21
26
162
6
117
Ildtopp
Madla
NSF
4
14
24
8.5
8
16
14
2
25
24
25
160.5
7
109
Kvikk Lunch
Kim Tillefsen
NSF
4
0
29
22
8
8
20
0
12
30
29
158
8
104
Jerv
Madla flokk Torsdag 1
NSF
4
13
20
23
0
0
20
0
25
30
25
156
9
121
Superspeiderene
Hinna
NSF
4
14
24
16
9
17
17
0
22
0
30
149
10
107
Ulvene
Madla flokk Torsdag 2
NSF
4
8
0
22
4.5
12
23
0
20
27
26
142.5
11
123
Chillpaddene
Hinna
NSF
4
10
20
14.5
7
8
15
0
15
27
26
142.5
12
110
Bringebærene
Tasta
NSF
4
12
20
0
0
16
14
0
10
27
26
125
13
103
Ulv
Godeset
NSF
4
6
21
12.5
4.5
5
12
0
15
14
29
119
14
108
Madla Reveflokk
Madla flokk Torsdag 2
NSF
4
4
17
19
6
6
16
0
0
15
25
108
15
122
Gaupe
Hunvåg 1
NSF
4
3
17
14
3
6
0
0
0
0
24
67
16
114
Hare-Ulv
Bekkefaret
KFUK/M 5kl.
5
12
22
29
9
24
30
0
22
24
27
199
1
111
Jerv
23. Stavanger
KFUK/M 5kl.
5
12
27
24.5
6
20
24
2
15
27
30
187.5
2
115
Ulv
Hundvåg
KFUK/M 5kl.
5
9
27
15
8.5
16
24
0
25
27
29
180.5
3
126
Rev
Hinna
KFUK/M 5kl.
5
6
21
13.5
6
20
25
4
18
30
29
172.5
4
112
Kvikk Lunch
Kampen K-M
KFUK/M 5kl.
3
9
25
24
10
13
30
2
0
30
29
172
5
113
Bjørn
Bekkefaret
KFUK/M 5kl.
5
11
0
0
6.5
20
27
2
21
27
26
140.5
6
116
Rev
Hundvåg
KFUK/M 5kl.
5
9
0
17
7.5
13
19
0
22
24
28
139.5
7
124
Hoggorm
Varden
KFUK/M 5kl.
5
12
25
23
8
0
0
2
16
24
29
139
8
127
Fjellrev
Hunvåg
KFUK/M 3kl.
3
13
19
8
7
0
18
0
25
26
28
144
1
129
Megalodon
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
0
18
18.5
7
8
18
0
20
27
25
141.5
2
125
Bjørn
Hinna
KFUK/M 3kl.
3
6
25
13.5
7.5
0
0
7
18
30
28
135
3
130
Hestejentene
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
7
17
17
7
9.5
9
2
13
24
29
134.5
4
120
25. Stavanger Oppdagere
25. Stavanger
KFUK/M 3kl.
3
0
25
15
6
7
11
0
8
30
28
130
5
128
Bever
Hunvåg
KFUK/M 3kl.
3
10
24
12.5
0
3
17
0
12
18
29
125.5
6
131
Ulv
Bekkefaret
KFUK/M 3kl.
3
0
17
11.5
0
12
19
0
15
24
24
122.5
7
 
Resultater fra konkurransene D og E:
Nr.
Gruppe
Patrulje
Stifinner
Forbund
Klasse
Kart og kompass
Tauverk
Natur/friluftsliv
Livline
Totalsum
 
 
 
 
 
 
Max 50 poeng
Max 50 poeng
Max 50 poeng
Max 50 poeng
 
13
25. Stavanger
Gaupe
 
KM
10
47.0
48.0
32.0
36.0
163.0
27
Hinna
Blålyn
 
NSF
8
35.0
42.0
36.0
32.0
145.0
18
Hinna
Smelta Smør
 
NSF
8
30.0
39.0
40.0
35.0
144.0
5
Madla
Bjørn
 
NSF
10
41.0
39.0
35.0
28.5
143.5
9
Tasta
Gaffafisk
 
KM
8
30.0
50.0
35.0
28.5
143.5
19
Hundvåg KM
Flying  Spaghetti Masters
 
KM
10
29.0
50.0
34.0
29.0
142.0
33
Kampen
Sopihop
 
KM
9
28.0
46.0
38.0
29.5
141.5
23
2. Stavanger
Fjellrev
 
NSF
8
34.0
42.0
34.0
31.0
141.0
4
Madla
Ekorn
 
NSF
10
32.0
46.0
35.0
26.5
139.5
12
Bekkefaret
Gaupe
 
KM
8
35.0
30.0
34.0
35.5
134.5
3
Stavanger MSK
Vipa
x
NSF
7
31.0
38.0
32.0
27.5
128.5
24
Hundvåg 1.
Falk
 
NSF
8
24.0
48.0
21.0
35.5
128.5
31
Madla
Gaupørne
x
NSF
7
24.0
49.0
29.0
26.0
128.0
25
Hinna
Ingen
x
NSF
7
30.0
32.0
34.0
28.5
124.5
30
Varden
Ekornene
x
KM
6
32.0
35.0
32.0
23.5
122.5
14
Hundvåg KM
PUYS
x
KM
7
23.0
44.0
29.0
26.0
122.0
17
Madla
Malle Power
 
NSF
8
24.0
48.0
33.0
17.0
122.0
1
Bekkefaret
Jerv
 
KM
10
23.0
30.0
38.0
26.0
117.0
8
Hinna NSF
Mest is
x
NSF
7
25.0
40.0
27.0
24.0
116.0
10
Bekkefaret
Pingvinene
 
KM
8
26.0
33.0
29.0
26.0
114.0
11
Sunde
Lemurene
 
KM
8
31.0
20.0
37.0
24.0
112.0
2
Godeset
Hauk
x
NSF
7
21.0
44.0
20.0
25.0
110.0
16
Varden
Ulvene
 
KM
8
23.0
18.0
36.0
32.0
109.0
21
Tasta
Elg
x
NSF
7
32.0
20.0
28.0
27.5
107.5
15
Madla
Ulv
x
KM
7
28.0
34.0
14.0
25.0
101.0
20
25. Stavanger
Ekorn
x
KM
6
24.0
21.0
29.0
22.0
96.0
34
Hinna
Champions
x
NSF
7
27.0
20.0
29.0
20.0
96.0
32
Madlamark
Esel
 
 
 
19.0
16.0
22.0
34.0
91.0
29
Bekkefaret
Knøttene
 
KM
8
14.0
8.0
34.0
34.0
90.0
7
Bekkefaret
Isbjørn
 
KM
10
14.0
15.0
31.0
29.0
89.0
28
Madla
Pizza
x
NSF
7
19.0
8.0
26.0
33.0
86.0
6
Bekkefaret
Gullfiskene
 
KM
10
19.0
4.0
16.0
27.0
66.0
 
 
Last Updated on Tuesday, 28 April 2015 21:13  

Login

Kontaktpersoner

Oppdagere
1. og 2. klasse. Mandager kl 17.30
Christian Albertsen, tlf. 986 54 564 
 
Stifinnere
3. og 4. klasse. Tirsdager kl 17.30
Ole Gabrielsen, tlf. 906 44 352
 
Vandrere
5.-10. klasse. Torsdager kl 18.30
Gutter: Hans Marius Våga, tlf. 976 39 330
Jenter: Inghild Marie Mjelva, tlf. 952 26 422
 
Rovere
Ca. 16-25 år.
Ole Gabrielsen, tlf. 906 44 352
 
Kasserer
Wim Lekens, tlf. 918 83 049
 
Gruppeleder
Ole Gabrielsen, tlf. 906 44 352